Tangenciální odlučovače nečistot - EKOMAG

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Tangenciální odlučovače nečistot

je zařízení určené k čištění vody, vodných roztoků i jiných kapalin podobné viskozity. Má schopnost vylučovat nečistoty a pevné částice, jejichž specifická hmotnost je vyšší než specifická hmotnost čištěné kapaliny.

Tangenciální odlučovač nečistot využívá hydrodynamiku proudění, odstředivou sílu a gravitaci. Při průtoku dochází uvnitř odlučovače k oddělování pevných částic těžších než je čištěné médium. Vyčištěné médium odtéká horním výstupem. Nečistoty a kaly klesají do sběrného prostoru odlučovače. Sběrný prostor se odkaluje ve vhodném cyklu krátkodobým otevřením vypouštěcí armatury.

Pro zajištění maximální účinnosti separace je nejdůležitějším parametrem průtok kapaliny. Typová řada pokrývá široký rozsah průtoků.

Tangenciální odlučovače nečistot se zvýšenou separací nečistot, přehled dimenzí a optimálních průtoků:
TypPrůtok (m3/hod)
optimálnímin.max.
TO 0 DN17

0,5-1,40,251,7
TO 01 DN25

1,5-415
TO 1 DN32 N

4-8310
TO 2 DN50 N

8-17620
Pro vyšší průtoky je možné odlučovače řadit paralelně.

Tangenciální odlučovač nečistot z kapaliny vylučuje hrubší i velmi jemné nečistoty. Dobře zvládá i vysoké obsahy znečištění. Má vysokou spolehlivost a samočistící schopnost. Při vylučování nečistot nedochází k postupnému zanášení a zvyšování tlakové ztráty jako u filtračních metod. Odpadá nutnost náročného praní, čištění, výměny náplní a dalších provozních nároků filtračních systémů.
Na rozdíl od běžných hydrocyklonů nemusí být kalový výstup nepřetržitě otevřen. Odkalování se provádí ve vhodné periodě ručně, nebo lze automatizovat. Tangenciální odlučovače uvedené řady jsou vyrobeny z nerezové oceli. Mají velmi dlouhou životnost a nevyžadují výměnu náhradních dílů. Vzhledem k výkonu jsou prostorové nároky velmi malé.

Pro bližší technické informace nás prosím kontaktujte.

                                                                                                                                                   
Pozn. V dotazech a potávkách se někdy objevují i tato označení :
hydrocyklon
odstředivý separátor
odstředivý lapač kalu
odlučovač nečistot
TO0 DN17, TO0DN17,  TO0 DN15, TO0DN15
TO01 DN25, TO01DN25
TO1 DN32, TO1DN32 nerez
TO2 DN50, TO2DN50 nerez
Copyright © 2017, EKOMAG CZ
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky